Bitcoin Toparlanırken O 5 Meme Coin Uçuşa Geçti!

Mart ayı ABD TÜFE verilerinin açıklanmasından kısa bir süre sonra, enflasyonun beklenenden yüksek olmasıyla Bitcoin fiyatı, kritik destek seviyesini kaybederek 67.000 doların altına geriledi. Ancak saatler sonra, yatırımcılar önümüzdeki hafta yapılacak halving’i sabırsızlıkla beklerken BTC hızlı bir şekilde 70.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin fiyatının toparlanması daha geniş kripto pazarlarının toparlanmasına yardımcı olsa da bundan en çok meme paraları faydalandı.

Meme coin partisi devam ediyor

On-chain veri sağlayıcısı Santiment’in içgörülerine göre, Bitcoin’in 70.000 dolar seviyesinin üzerindeki yeniden yükselişi, meme coin’lerin devam eden kazançlarıyla aynı zamana denk geldi. Bu da yatırımcılar arasında kârların yeniden dağıtıldığını gösteriyor. Kripto para birimi alanındaki rolleri konusunda farklı görüşlere rağmen meme paraları son günlerde diğer altcoin kategorilerinden daha iyi performans gösterdi.

Spekülatif varlıklardaki artış 2024’te belirleyici bir trend oldu. Geleneksel olarak, geliştirme süreci sınırlı olan projelerdeki hızlı fiyat artışları, kripto para piyasasının zirveye yaklaştığı konusunda bir uyarı işareti olarak hizmet edebilir. Bununla birlikte, DOGE, TRUMP, AIDOGE ve SPX gibi kripto paralarda gözlemlenen son piyasa değeri büyümesi, özellikle de tarihsel olarak yükseliş hissiyatıyla ilişkilendirilen Bitcoin halving etkinliğinin yalnızca 9 gün sonra gerçekleşmesiyle rallinin sona erdiği sinyalini vermeyebilir.

Bitcoin tabanlı PUPS sağlam kazançlar sağlıyor

Bitcoin Blockchain’i üzerine inşa edilen bir meme coin projesi olan PUPS, son yedi gün içinde fiyatının %1.075 gibi etkileyici bir oranda artmasıyla değerinde kayda değer bir artış yaşadı. CoinGecko’nun verilerine göre PUPS şu anda 45,40 dolardan işlem görüyor ve yakın zamanda belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47,44 doların hemen altında seyrediyor. PUPS’u çevreleyen artan aktivite, fiyat artışının ötesine geçiyor; BRC-20 NFT koleksiyonu aynı yedi günlük dönemde satışlarda %6.948 gibi şaşırtıcı bir artışa tanık oluyor.

Ek olarak istatistikler, PUPS BRC-20 NFT’lerin geçtiğimiz hafta satış hacmi açısından ikinci sırayı elde ettiğini ve 1.161 alıcıyı içeren 3.232 işlemden toplam 18,4 milyon dolar elde ettiğini gösteriyor. Bu başarı, satışlarda 11,72 milyon dolar kaydeden NodeMonkes’in performansını geride bırakarak %108,61’lik nispeten mütevazı bir artışa işaret ediyor. PUPS’un başarısı piyasada gözlemlenen daha geniş bir eğilimi yansıtıyor. Son yedi gün içinde, Bitcoin Blockchain’indeki NFT’lerin satış hacmi, geleneksel olarak NFT etkinliğiyle eşanlamlı iki platform olan Ethereum ve Solana’nın satış hacmini aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir