Unico Sigorta, Türkiye’nin en iyi iş yerleri arasına girdi

2024 yılında, Unico Sigorta çalışanlarının yüzde 99’luk katılım oranı ile tamamlanan anket sonucunda, Unico Sigortanın çalışan bağlılığı skoru yüzde 75 olarak ölçülerek, “Türkiye’nin En İyi İşyerleri” arasında yerini aldı.

Her yıl, katılımcı şirketlerin anket sonuçlarına göre belirlenen En İyi İş Yerleri; çalışan bağlılığı skorunun yanında “bağlı kılan liderlik”, “yetenek odağı” ve “çeviklik” endekslerine göre de değerlendiriyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Unico Sigorta İnsan Kaynakları Direktörü Büşra Özkan, şunları söyledi:

“Üç yıl önce Genel Müdürümüz Ender Güzeler’in liderliğinde başlattığımız ‘Değişim, Dönüşüm ve Gelişim’ sürecinde, önceliğimiz ve odağımız hep insan oldu. Şirketimizin finansal performansına en yüksek oranda katkısı olan çalışanlarımızın bağlılığını ve nasıl bir çalışma deneyim yaşadıklarını ve ne hissettiklerini anlamak, bu deneyimde iyileştirilecek alanları tespit etmek, yöneticilerimize etki alanlarındaki çalışanların nasıl bir deneyim yaşadıkları konusunda geri bildirim sağlamak amacıyla iş ortağımız Kincentric ile gerçekleştirdiğimiz Çalışan Bağlılığı ve Deneyimi Anketi’nde elde ettiğimiz sonuçlar, sadece bir iş yeri olarak değil, bir aile olarak da bu dönüşümü başardığımızı gösteriyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir